Online Okey Oyna

Okey Nasıl Oynanır 101


okey oyna

Okey Nasıl Oynanır 101, İnsanların bir araya gelerek, eğlenceli vakit geçirmek adına, sıkça tercih ettikleri okey oyunu farklı oyun türleri ile oyunculara keyifli vakit geçirme imkanı sunuyor. Özellikle yüz bir okey oyunu içinde barındırdığı oyun kuralları ile oyunu farklı şekillerde oynama imkanı ile oldukça heyecan verici olabiliyor.

Okey oyunlarının bilinen en eski türü olan, düz okey olarak bilinen klasik okeyin birkaç seviye üstünde oynanan yüz bir okey oyunculara daha heyecan verici keyifli zaman geçirme imkanı sunuyor. Oyun genel olarak klasik okey gibi aynı renk taşların seri bir şekilde dizimi ya da farklı renklerdeki aynı sayıların bir araya getirilmesi ile oynanıyor. Klasik okeyden farklı olarak, oyuncuların ellerinde bulundurdukları seri ve renkli dizilen taşların sayısal toplam değeri en az 101 olma koşulu ile oyuncular ellerini açabiliyor.

101 Okey Oyna
101 Okey Oyna

101 Okey Oyna

101 Okey Oyna, Yeni okey oyun türlerinden olan yüz bir okey klasik okeyden diğer bir farkı olarak daha fazla oyun çeşidi sunuyor. Bu oyunlardan en çok tercih edilenler, katlamalı ve cezalı oyunlardır. Oyunculardan ilk olarak elini açacak olan kişi, temel kural olan minimum elindeki seri sayıların toplamının yüz bir olması ile açabiliyor. Daha sonraki oyuncular oyun eğer Katlamalı ise ilk açan kişinin açtığı sayıdan en az bir fazlası ile ellerini açabiliyorlar. Eğer ilk açandan sonraki oyuncuların toplam sayısı, seri açmaya yetmiyor ise ellerindeki taşlardan aynı renk ve sayı olan en az beş çift taş ile de açabiliyorlar.

101 Okey

101 Okey Oyunu oynarken eğer rakip oyunculardan en az birisi elini açmış ise; elini henüz açmamış olan diğer oyuncular, rakiplerine taş atarken attıkları taşın yerdeki açılmış olan seri taşların devamı olup olmadığını kontrol ederek atmaları gerekiyor. Eğer yerdeki serinin devamı bir taş atarlar ise atan oyuncular ceza puanı alıyor. Bunun yanı sıra eğer oyun cezalı oynanıyor ise elinde okey olarak bilinen joker taşı bulunan oyuncu, elini açarken joker taşını diğer rakip oyuncuların atmış olduğu çıkan taşların yerine koymayı tercih etmeli; aksi bir durumda yere açmış olduğu joker taşı diğer oyuncular tarafından işlek yapılır ise yine aynı şekilde okey taşını yere açan oyuncu ceza puanı alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Süper Online Okey Oynama Sitesi